Навчання керуванню мотоциклом з нуля

Людина, що буде пояснювати вам перші мотокроки має бути сповненна терпіння, тому що те, що вам потрібно буде зробити для того щоб рушити, проїхати, загальмувати на мотоциклі (це поки ще не до поворотів) для вас великий подвиг.

І оскільки ми далеко не завжди ставимо себе на місце людей що не знають, що і як зараз з ними буде відбуватися, багато з нас швидко втрачають терпіння і виходять з себе. Адже це так просто: плавно відпустити зчеплення відкриваючи газ, потім у зворотньому порядку закрити газ, вижати зчеплення, в ідеалі використовувати гальма.

Все це, на двоколісній техниці, що рухається. Так само зазначу, що при їзді на мотоциклі у вас задіяні обидві руки і ноги. Тобто Ваш мозок повинен запам'ятати в якій послідовності віддавати команди всім вашим чотирьом кінцівкам.

Прямо зараз я спробувала одночасно перемішати цукор в своїй каві, іншою рукою покласти телефон, однією ногою стукати по підлозі, а другою рухати вперед/назад. Ну так собі з першого разу. При цьому мій стілець стоїть на місці, а не намагається вистрибнути з-під мене чи завалитися на бік.

Але якщо повторювати ці рухи кілька разів поспіль, ситуація помітно поліпшується і можна переходити до чогось більш витонченого. Наприклад, одночасно постукувати ложкою по столу, тарабанити пальцями іншої руки, ступнями ніг рухати вліво / вправо підключаючи кругове обертання плечима.

Чому тому хто вчить не можна втрачати терпіння? У вас може не вийти з першого разу. Може не вийти з другого. Може і з третього.

Той, хто пояснює вам, не має права втрачати терпіння. Його нервозність наразі легко передається.

Найгірше буде якщо ви через це почнете поспішати. Ви можете різко кинути зчеплення / занадто сильно відкрити газ; мотоцикл може поставити на заднє колесо, або він занадто швидко почне набирати хід. Ви можете розгубитися і не пригадати, що потрібно зробити щоб загальмувати. Яка ймовірність падіння в таких випадках і з якими наслідками?

Як досвідчений тренер, я краще буду методично і меланхолійно повторювати, що і за чим зробити, щоб рушити і загальмувати, а далі буде дуже багато нових і захоплюючих відчуттів. Професійне володіння технікою їзди на мотоциклі - це цікаве пізнання себе.

Отже: терпіння, наполегливість, інтерес, конкуренція, програші і перемога. Перш за все перемога над самим собою.